“Marin Uydu Anteni”, “Deniz Uydu Anteni”nin Türkçesidir. Tekne ve gemilerde televizyon, internet ve haberleşme gibi çeşitli amaçlarla uydu sinyallerini almak için kullanılmak üzere tasarlanmış bir uydu anten sistemini ifade eder.

Marin uydu antenleri, bir teknenin veya geminin güvertesine veya çatısına monte edilebilir ve tuzlu su korozyonu, şiddetli rüzgarlar ve dalgalı denizler dahil olmak üzere zorlu deniz ortamına dayanacak şekilde hava koşullarına dayanıklı ve dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Uydu sinyallerini yakalamak için bir parabolik reflektör ve sinyalleri alıcı tarafından işlenebilecek bir frekansa dönüştürmek için düşük gürültülü bir blok aşağı dönüştürücü (LNB) kullanırlar.

Uydu ile bağlantıyı sürdürmek için konumlarını otomatik olarak ayarlayabilen otomatik izleme antenleri ve manuel ayarlamalar gerektiren sabit antenler dahil olmak üzere farklı deniz uydu antenleri türleri vardır. Ayrıca, eğlence tekneleri için küçük, portatif antenlerden ticari ve askeri gemiler için daha büyük, daha güçlü antenlere kadar farklı boyutlarda olabilirler.

Deniz uydu antenleri, denizdeyken güvenilir iletişim ve eğlence seçenekleri sağladıkları için tekne ve gemi sahipleri arasında giderek daha popüler hale geldi.

 

 

 

Marin Uydu Anteni
Tıkla Ara