Merkezi Uydu Santral Kurulum

Apartman uydu sistemleri kurulumu

Merkezi Uydu Santral Kurulum Servisi Toplu yaşam alanlarında merkezi uydu santral sistemi kurulumu yapılarak uydu yayınlarının izlenebilmesi kaliteli çanak antene bağlanan santral lnb (Quadro Lnb) isteğe bağlı kullanıcı sayısına göre değişebilmektedir. Quadro Lnb de bulunan HH/HV/LH/LV çıkışlarından uydu santralinde bulunan kablo uçları sırası ile F konektör yardımı ile bağlanmaktadır. Santralin çıkışında ikinci bir uydu girişi bulunmakla birlikte 1 adet Md5 lnb ile santrali girişi yapılıp digitürk yayınlarının izlenebilmektedir.

Ortak Anten Uydu ve Kablo TV sistemleri; Bir binada veya bir alanda birden fazla televizyon veya internet kullanıcısı için tek bir anten sistemi tarafından sağlanan TV ve internet hizmetidir. Bu sistem, uydu ve kablo gibi farklı yayın kaynaklarından gelen sinyalleri alır ve dağıtır. Bu sayede, kullanıcılar tek bir sistem üzerinden birden fazla kanal ve hizmete erişebilirler.

Merkezi Uydu Santral Sistemi Sinyal Yok

merkezi uydu santral sistemi sinyal yok

Merkezi Uydu Santral Sistemi Sinyal Yok mu? Apartman merkezi uydu santral sistemleri ile tüm dairelere tek merkezden uydu anten kablosu ile dijital uydu yayınların dağıtımı gerçekleştirilir. Merkezi uydu santrali genellikle 16 volt veya 12 volt adaptörden alınan enerji ile beslenmektedir.

Apartman Merkezi Uydu Sistemi Arızaları

Bina uydu anten sistemi arızaları

Apartman Merkezi Uydu Sistemi Arızaları nedir? Sık karşılaşılan merkezi uydu arızaları genellikle uydu kablosu kaynaklı olabilmektedir. Düzenli yapılmış karmaşık olmayan santral sistemlerinde meydana gelen arızanın bulunması karmaşık kablolama ve düzensiz montajı yapılmış sistemlerden daha az zaman sürecinde tespit edilebilmektedir. Merkezi uydu santral sisteminden uydu alıcısına anten kablosunun ucuna takılan f konektör ile yayın televizyona ulaşır.

Tıkla Ara