Merkezi Uydu Santral Sistemi Nedir?

Merkezi Uydu Santral Sistemi Nedir? Merkezi uydu santral sistemi; Televizyon sayısının fazla olduğu mekânlar olan apartman, villa, fabrika gibi yerlerde dijital uydu yayınlarının izlenebilmesi için montajı yapılan çanak antenin ucunda bağlı olan quadro lnb nin çıkışlarından mevcut kullanılmasını istediğiniz televizyon âdetine göre uydu santral cihazı tercihi yapılıp yayınların tek merkezden televizyonlara aktarılma işidir.

Merkezi Uydu Santral Sistemi Neden Gereklidir?

Merkezi uydu anten sisteminin avantajları

Merkezi Uydu Santral Sistemi Neden Gereklidir? Dijital uydu yayınlarını izlemek isteyen kullanıcıların her birinin ayrı ayrı çanak anten kurulumu yaptırması gerekmemekte bu sayede kötü görüntünün önüne geçilip olası arıza durumlarında tek merkeze bulunan merkezi uydu sisteminin kontrolü daha sağlıklı olabilmektedir.

Merkezi Uydu santral Sisteminin Kurulumu için Gerekli Malzemeler

çanak anten uydu kurulum

Merkezi Uydu santral Sisteminin Kurulumu için Gerekli Malzemeler; Malzemeler kalite ve özellik olarak paslanmaz çanak anten, delikli çanak anten, multifocus çanak anten, parabol uydu çanak anten, ofset çanak anten çeşitliliği olan bir takım çanak anten gerekmekte çanak antenin ucuna takılacak olan Quadro Lnb çıkışlarından dış ortam koşullarından uzak bir bölgeye montajı yapılması gereken merkezi uydu santral cihazı, uydu anten kablosu ve kablonun uçlarını santrala bağlamak için gereken f konektör gerekmektedir.

Merkezi Uydu Santral Sisteminin Fiyatları

Uydu anteni tamir fiyatları

Merkezi uydu santral sisteminin fiyatları kurulumu yapılacak yerin kapasitesine göre farklılıklar göstermektedir. Sistemin kurulumu için diğer bir faktör de kullanılacak cihazların marka ve işlevine göre farklılıklar gösterir bundan dolayı merkezi anten sistemine karar verdiyseniz firmamızı arayıp keşif ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçmelisiniz.

Merkezi Uydu Santral Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Çanak anten servisi

uydu santral sisteminin avantajları nelerdir? Anten kablolarının düzenli ve korunaklı bir yerden merkeze uydu santral merkezine çekilmesi, Merkezi uydu anten santralinin ilerleyen zamanlarda kapasite olarak yetersiz kalması durumunda arttırabilme özelliğinin bulunması, Dairelere giden uydu anten tesisatının görüntü kirliliğine engel olması, Farklı uydu yayınlarının izlenmesi gerektiğin de sonradan kurulacak dijital uydu yayınları için bir çanak anten daha ilave edilebilmesi, Uydu sinyal kalitesi yeterli düzeyde ayarlanarak tüm uydu yayınlarını kaliteli ve kesintisiz izlenebilmesi olanaklıdır.

Tıkla Ara