Bahçeşehir Uydu Servisi

Bahçeşehir uyducu

Bahçeşehir uydu anten servis hizmetleri; Uydu antenlerinin kurulum, bakım ve onarımını ifade eder. Bu, hem konut hem de ticari uydu antenlerinin yanı sıra işletmeler veya kuruluşlar tarafından kullanılan daha büyük uydu iletişim sistemlerini içerebilir. Hizmetler, ekipmanın kurulmasını ve yapılandırılmasını, çanağın optimum sinyal alımı için ayarlanmasını ve anten veya ilgili ekipmanda ortaya çıkabilecek sorunların giderilmesini ve onarılmasını içerir. Bahçeşehir bölgesinde yerli ve yabancı dijital uydu yayınlarının izlenebilmesi paslanmaz rüzgardan etkilenmeyen delikli çanak anten kurulum, montaj hizmeti veriyoruz. Türkiyeden izlenebilen başılıca uydular olan; Sirius, Hotbird, Astra, Hispasat, Azerspace, Eurobird, Eutelsat uyduları siz değerli müşterilerimizin izleyebilmesi için uygun çapta çanak anten kurulum hizmeti veriyoruz.

Bahçeşehir motorlu çanak anten kurulumu

Motorlu çanak anten kurulumu

Bahçeşehir motorlu çanak anten kurulumu nasıl yapılır? Motorlu çanak anten kurulumu; Motorlu veya motorlu çanak anten, antenin konumunu ayarlamak ve onu istenen uyduya yönlendirmek için bir motor kullanan bir tür uydu antenidir. çanak antenin uydunun dünyanın yörüngesindeki hareketini takip etmesini sağlayarak tutarlı ve güçlü bir sinyal sağlar. Motorlu çanak antenler tipik olarak televizyon programlarını almak veya uydu internet hizmeti için kullanılır. Motorla iletişim kuran bir alıcı veya bilgisayar tarafından kontrol edilirler ve kullanıcı, uzaktan kumanda veya yazılım aracılığıyla işaret etmek istediği uyduyu seçebilir. Sabit veya motorsuz çanak antenlerden tipik olarak daha büyük ve daha karmaşıktırlar, ancak aynı zamanda daha çok yönlüdürler ve daha geniş bir kanal ve hizmet yelpazesini alabilirler. Öncelikli anten direğinin düz bir şekilde su terazisi ile hizalayarak başlıyoruz. Çanak anten parçalarını bir ayara getirip topluyoruz vidalarını sıkı bir şekilde anahtar ile sıkıyoruz. Çanak anteni Diseqc motoruna bağlantısını yapıyoruz. antenin ve borunun düz hızalı olması gerçekten ayar kolay anten ayarı yapmak için çok önemli, Arapsat, Astra, Hortdbird, Türksat uydu yayınlarının frekanlarını uydu bulucu ile tek tek ince ayarlarını yapıyoruz bu işlemler biraz zaman almaktadır.

Bahçeşehir Uydu Anten Kurulumu

Bahçeşehir çanak anten kurulum

Bahçeşehir uydu anten kurulum uyducu

Uydu anten kurulumu, antenin doğru pozisyonunda ve yönünde olmasını gerektirir. Aşağıdaki adımlar genel olarak uydu anten kurulumunun nasıl yapılacağını açıklar:

  1. Uydu antenin nerede kurulacağını belirleyin. Anten, doğuya veya batıya doğru yönlenmeli ve engebeli alanlardan uzakta olmalıdır.
  2. Anten direğini dik olarak ve sağlam bir şekilde yerleştirin. Direk, zemin veya duvar üzerine sabitlenir.
  3. Uydu antenin LNB’sini (low noise block downconverter) direğe monte edin. LNB, antenin uydudan sinyalleri almasını sağlar.
  4. Kablo, LNB’den TV cihazına veya uydu alıcısına bağlayın. Kablo, genellikle F tipi konnektörler kullanılır.
  5. Uydu arama işlemlerini gerçekleştirin. TV veya uydu alıcısının kurulum menüsüne gidin ve uyduları tarayın. Alınan sinyallerin kalitesini ve gücünü kontrol edin.
  6. Eğer gerekirse antenin pozisyonunu ve yönünü ayarlayın. Antenin doğru pozisyonda olması, en iyi sinyal alımını sağlar
Tıkla Ara