Televizyon sinyal yok diyor ne yapmalıyım?

Televizyonda sinyal yok

Televizyon sinyal yok diyor ne yapmalıyım? Beylikdüzü uydu servisi Sinyal yok hatasının bulunabilmesi için önerilerde bulunacağız; Teknik bilgi ve donanıma sahip olmadığınızı düşünerek deneme yanılma yöntemi kullanmanızı kullanarak tv sinyal yok arızasını gidermeyi tarif edeceğiz.
1-Uydu alıcısının(receiver) arka kısımda takılı bulunan uydu anten kablosu‘nu kontrol etmelisiniz. Eğer uydu alıcısı televizyonun içericinde dâhili olarak bulunuyorsa RGU6 anten kablosunun yuvasında takılı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmekte.
2-Uydu alıcısında yüklü bulunan kanal listesinin güncel olduğundan emin olmak zorundasınız.
3-Çanak antenden gelen uydu anten kablosunun uydu cihazına veya televizyona doğrudan mı geliyor yoksa duvarda bulunan prizden mi geliyor kontrol edilmesi herhangi bir temassızlık varsa kontrol edilmeli.
4-Kötü hava koşulları veya çanak antenin paslanması uyduya tam olarak odaklanmasından kaynaklı yön ayarının bozulmuş olmasından dolayı sinyal yok hatası alıyor olabilirsiniz.
5- Lnb( Low noise block) çıkışları zamanla oksitlenmeden dolayı sinyal geçirgenliğini kaybetmiş olabileceğinden yerinden sökülerek göz muayene yapılmalı.
Tüm olasılıkları denediğinizi kabul edersek eğer hala Televizyonda sinyal yok hatası alıyorsanız firmamızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Lnb Aşırı Yüklendi Kabloda Kısa Devre Var?

Lnb kısa devre arızası

Lnb Aşırı Yüklendi Kabloda Kısa Devre Var? Uydu anten kablosunda bakır tel ve metal örgü bulunur. Her iki ucu birbirine temas etmesi durumunda kısa devre meydana gelir bu durumda uydu yayınlarını izleyemezsiniz. Kontrol edilip sağlamlığında emin olmanız gerekir.
Lnb plastik bir kılıf içerisinde olmasına rağmen hava koşullarından dolayı yıpranabilir içerisine su girmiş olabileceğinden buda çıkış yuvasında takılı bulunan anten kablosunun su almasına neden olabilir kontrol edilmelidir. Beylikdüzü uydu servisi bu işlemleri yapmaktadır.
Uydu alıcınız yüksek voltajdan veya anten kablosundan sızan sudan etkilenmiş cihazın ana kartına zarar vermiş olabilir. Tamiri mümkün değilse uydu alıcısının yenisi ile değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Uyduda bazı kanallar çekmiyor?

Televizyon kanalları çekmiyor

Uyduda bazı kanallar çekmiyor? Dijital Televizyon yayınlarının izlenebilmesi için çanak antenin uyduya tam odaklanması ile mümkün olduğundan dolayı tüm yönergelerin eksiksiz bir biçimde uygulanması gerekmektedir. Eğer televizyonunuzda bazı kanallar göstermiyorsa kontrol edilmesi gereken unsurlar şunlar olacaktır;
1-Uydu alıcınızın yazılımının güncel olduğunu kontrol edin
2-Çanak anten ve lnb nin alış antenine tam olarak odaklandığından emin olun
3-F- konektör kablo bağlantılarını kontrol edin.
4-Uydu alıcısına otomatik tarama mod da tekrar yeni bir kurulum yapın.

Apartmanda merkezi uydu sisteminde sinyal yok?

Merkezi uydu sistemi sinyal yok

Apartmanda merkezi uydu sisteminde sinyal yok? Apartmanlarda genellikle merkezi uydu santral sistemleri bulunur. Bireysel çanak anten sistemlerine göre biraz daha karmaşık bir yapıya sahiptir. Kullanılan merkezi uydu santrali ve santral quadro lnb karmaşıklığın ana sebebidir. Servis talebinde buluna müşterilerimizin birçoğu apartman merkezi uydu sinyal yok hatası aldığını söylüyor. Sorunu düzeltmek için servis talebinde bulunabilirsiniz veya tüm merkezi sistemin kablolarını kontrol edebilirsiniz.

Uydu kablosunda sinyalin olduğu nasıl anlaşılır?

Tv sinyal yok arızası nasıl bulunur

Uydu kablosunda sinyalin olduğu nasıl anlaşılır? Uydu yayınlarının izlenebilmesi için çanak antenden daireye çekilen uydu anten kablosunda sinyal olup olmadığını değişik yöntemler kullanarak tespit edebilirsiniz Örneğin evinizde bir uydu bulma cihazınız varsa anten kablosunun uç kısmına F-konektör bağlayarak cihazdan uydu sinyalini kontrol edebilirsiniz, ayrıca yanınızda yedek LNB, uydu cihazı, HDMI kablosu F-konektörler bulunması gerekir. Tüm cabalarınıza rağmen eğer sorun hala devam ediyorsa firmamızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Tıkla Ara