Uydu Arıza Teknik Servis

Uydu Arıza Teknik Servis; Kötü hava koşulları uydu anteninin ayarlarını etkilemektedir. Uydu alıcısında sinyal yok hatası olarak görünür. Yapılması gereken öncelikli uydu çanak antenin kontrolünü yapmaktır. Çanak antenin sağlam bir zemin üzerinde durması vidalarının sıkılmış olması ve uydu yönünün doğru açıda olması gerekir. lnb den çıkışı yapılan uydu anten kablosunun uydu alıcısına girişinin gerçekleştirilmesi ve testinin yapılması ile gelen sinyalinin alıcıya ulaştırılması sağlanmalı. Recevier da kanal taraması yapılıp televizyon kanalların sıralanması uydu teknik servisi ekiplerince yapılmalıdır.

Uydu Kurulum Teknik Servis Hizmeti

Uydu Kurulum Teknik Servis Hizmeti İstanbul ilinin Tüm İlçelerine Uydudan Sinyalleri bölgeye ulaşan tüm uydular için kurulum ve teknik servis hizmeti verilmektedir. Televizyon kanallarının izlenebilmesi ancak doğru açıda bulunan uydunun ayarlanması ile mümkün olur. Örneğin 42E derece doğu istikametinde bulunan türksat 4A uyducunun sinyalinin alınabilmesi çanak antenin doğru yöne montajı yapılması ile mümkün hale gelir.

Uyducu

UyducuUydu yayınlarının kaliteli izlenebilmesi televizyon uydu sisteminin tesisatını uygulama yapılacak yere göre gerçekleştiren projede kullanılan cihazların montajını, bakım onarımını yapan arıza kaynağını kolaylıkla tespit edebilen nitelikli kişidir.

Uydu Sinyal Yok Arıza Servisi

Uydu Sinyal Yok Arıza Servisi Televizyona harici bağlanan uyudu alıcısı(Receiver) veya Tv üzerinde dahili bulunan uydu alıcısından uydu sinyali yok hatası alınıyorsa uydu çanak anten sisteminde bir sorun olduğunu göstermektedir. Çanak antenin ucunda bulunan lnb’ye uydu anten ayar cihazı bağlanarak sinyal ve kalite kontrolu yapılmalı herhangi bir ayarsızlık var ise düzeltilmelidir. Ayrıca uydu anten kablosu test aleti ile iletimi kontrol edilmeli tv ye bağlı bulunan uydu anten kablosu sökülüp cihaz ile kontrol yapılmalıdır.

Tıkla Ara