Yeşilköy uydu servisi bölgesinde hangi tip çanak anten kullanmalıyız?

Yeşilköy uyducu

Yeşilköy uydu servisi bölgesinde hangi tip çanak anten kullanmalıyız? Yeşilköy de uydu yayınlarının izlenebilmesi için çeşitli çaplarda uydu antenler bulunmaktadır. Genellikle 70-120 cm arası delikli çanak antenlerinin kullanılmasının başlıca nedeni konum olarak sahil kesiminde bulunmasından dolayı sert rüzgârlara maruz kalmaktadır. Rutubetin bol olmasından dolayı anten sistemi çabuk paslanacağından dolayı paslanmaz çanak antenler çok daha uzun süre kullanım imkânı sunmaktadır.
Yeşilköy uydu anten servisi arızalı uydu çanak anten servisi, uydu sinyali yok arızası uyducu hizmetleri vermekteyiz. Sinyal yok hatasının bulunabilmesi için önerilerde bulunacağız; Teknik bilgi ve donanıma sahip olmadığınızı düşünerek deneme yanılma yöntemi kullanmanızı kullanarak TV sinyal yok arızasını gidermeyi tarif edeceğiz.
1-Uydu alıcısının(receiver) arka kısımda takılı bulunan uydu anten kablosunu kontrol etmelisiniz. Eğer uydu alıcısı televizyonun içericinde dâhili olarak bulunuyorsa RGU6 anten kablosunun yuvasında takılı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmekte.
2-Uydu alıcısında yüklü bulunan kanal listesinin güncel olduğundan emin olmak zorundasınız.
3-Çanak antenden gelen uydu anten kablosunun uydu cihazına veya televizyona doğrudan mı geliyor yoksa duvarda bulunan prizden mi geliyor kontrol edilmesi herhangi bir temassızlık varsa kontrol edilmeli.
4-Kötü hava koşulları veya çanak antenin paslanması uyduya tam olarak odaklanmasından kaynaklı yön ayarının bozulmuş olmasından dolayı sinyal yok hatası alıyor olabilirsiniz.
5- LNB( Low noise block) çıkışları zamanla oksitlenmeden dolayı sinyal geçirgenliğini kaybetmiş olabileceğinden yerinden sökülerek göz muayene yapılmalı.
Tüm olasılıkları denediğinizi kabul edersek eğer hala Televizyonda sinyal yok hatası alıyorsanız Yeşilköy uydu anten servisi firmamızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.
Uydu anten kablosunda bakır tel ve metal örgü bulunur. Her iki ucu birbirine temas etmesi durumunda kısa devre meydana gelir bu durumda uydu yayınlarını izleyemezsiniz. Kontrol edilip sağlamlığında emin olmanız gerekir.
LNB plastik bir kılıf içerisinde olmasına rağmen hava koşullarından dolayı yıpranabilir içerisine su girmiş olabileceğinden buda çıkış yuvasında takılı bulunan anten kablosunun su almasına neden olabilir kontrol edilmelidir. Uydu alıcınız yüksek voltajdan veya anten kablosundan sızan sudan etkilenmiş cihazın ana kartına zarar vermiş olabilir. Tamiri mümkün değilse uydu alıcısının yenisi ile değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Yeşilköy Uydu Anten Arıza Servisi

Yeşilköy çanak anten arıza servisiYeşilköy Uydu Anten Arıza Servisi Yeşilköy marina da yatlara uygulanan marin uydu anten sistemleri birden fazla uydu yayınının izlenmesine olanak sağlar. Motorlu uydu anten sistemleri istenilen uydu sinyalini yakaladığı anda otomatik olarak kendisini kilitler ve yayınları televizyon ekranına yansıtır. DC gerilimi AC gerilime dönüştüren ınverterler sayesinde uydu alıcı cihazı teknenin uygun bir yerine montaj yapılarak görüntü kablosuyla televizyona bağlanır. Tekne hareket halinde olsa dahi uydu yayınlarda herhangi bir kesinti olmayacaktır.

Yabancı uydu kanallarını nasıl izleyebilirim?

Yabancı uydu kanalları

Yabancı uydu kanallarını nasıl izleyebilirim? Yeşilköy de yabancı uydu yayınlarının izlenmesi çanak antenlerinin değişik çaplarda kullanılması ile ilgilidir. Türkiye’nin sahip olduğu 4A uydusu dışında Sirius, Hotbird, Eutelsat, Astra, Badr sık kurulumlarını yaptığımız anten sistemleri ile izletilmektedir. Özellikle Tek bir motorlu çanak anten kullanılarak bu uydu yayınlarının tamamını almak mümkündür. Dünya coğrafi şekillerini aşmak amacıyla uzaya gönderilen uydular yeryüzünden iletilen sinyalleri geri yansıtırlar dolayısıyla tüm uydu yayınlarını rahatlıkla kesintisiz izleme imkanı verir bizlere. Sizde firmamız ile iletişime geçip yabancı uydu yayınlarını kesintisiz izleyebilirsiniz.

Sirius uydusu; Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da bir uydu radyo hizmetidir. 2001 yılında başlatıldı ve Sirius XM Holdings tarafından işletiliyor. Sirius, reklamsız müzik, canlı spor, haberler ve talk şovlar dahil olmak üzere çok çeşitli programlar sunar. Hizmet, dinleyicilere, Sirius hizmetiyle kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış radyolar ve internet üzerinden akıllı telefonlar ve diğer cihazlar dahil olmak üzere çeşitli cihazlar aracılığıyla sunulmaktadır. Sirius uydu sistemi, sinyalini Kuzey Amerika’daki kullanıcılara iletmek için sabit yörüngede üç uydudan oluşan bir ağ kullanır.

Hotbird uydusu; Greenwich Meridian’ın 13 derece doğusundaki yörünge konumunda bulunan bir uydu grubudur. Avrupalı ​​bir uydu operatörü olan Eutelsat tarafından işletilen bu uydular, televizyon ve radyo kanallarının yayınlanmasının yanı sıra Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’daki müşterilere geniş bant internet hizmetleri sağlamak için kullanılmaktadır. Hotbird uyduları, sinyallerini iletmek için Ku-bandı ve Ka-bandı frekanslarını kullanır ve tipik olarak 2 ila 4 fit çapındaki çanak antenler tarafından alınır.

Astra uydusu; Astra, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’da doğrudan eve (DTH) televizyon yayın hizmetleri sağlayan Lüksemburg merkezli bir uydu operatörüdür. Şirket, televizyon programlarını küçük çanak antenler aracılığıyla kullanıcılara ileten bir uydu filosuna sahiptir ve bunları işletmektedir. Astra’nın uyduları sabit yörüngede bulunur, yani Dünya yüzeyine göre aynı konumda kalırlar ve belirli bir coğrafi bölgenin sürekli, kesintisiz olarak kapsanmasına izin verirler.

Tıkla Ara